Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WAKACJE DOBIEGŁY KOŃCA.

Utworzono dnia 26.09.2016
Czcionka:

WAKACJE DOBIEGŁY KOŃCA.

 

Pozostały ciepłe wspomnienia, zdjęcia i pamiątki z wyjazdów. Ogrom nagromadzonej dobrej energii będzie nam potrzebny na jesienną słotę oraz zimowe dni. W Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkowicach nikt się nie nudził.

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy 28  czerwca trzydniowym wyjazdem na wycieczkę trasą Kraków - Zakopane. Wycieczka miała  na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie  rówieśników. 5 lipca odbył się wyjazd do Multikina w Radomiu na film pt. „Gdzie jest Dory”. W tak upalne lato nie mogło zabraknąć wyjazdu na pobliski basen w Przysusze. „Akademia małego łasucha” to kolejne ciekawe zajęcia dla dzieci, na których mogły nie tylko skosztować nowych potraw, ale również same je przyrządzić.

Gminna Biblioteka Publiczna w Borkowicach poza codzienną możliwością wypożyczania książek 14 lipca zorganizowała zajęcia pt. Aktywna biblioteka, na których dzieci mogły „wejść w świat bajek”. Tematem przewodnim spotkania była bajka „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci rozwiązywały zagadki, zadania, jak również mogły zaprezentować swoje umiejętności plastyczne poprzez narysowanie Krasnala. Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się ogromnym  zainteresowaniem.

W dniu 20 lipca grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Sabat Krajno,  gdzie można było obejrzeć miniaturowe budowle z całego świata oraz podziwiać przepiękne krajobrazy ziemi świętokrzyskiej. Uczestnicy wycieczki skorzystali również  z atrakcji Parku Rozrywki.

W ostatnim tygodniu lipca dzieci  wzięły udział w warsztatach mydlarskich, na których mogły samodzielnie wykonać dekoracyjne mydełka oraz pobudzić do działania  zmysły artystyczne, co w połączeniu z pomysłami zaowocowało pięknymi pracami.

Lato rozpieszczało nas  pogodą, dlatego na początku sierpnia pojechaliśmy ponownie na basen oraz kręgle do Przysuchy. Chętnych nie zabrakło również na kolejny wyjazd do Multikina w Radomiu na film pt. „Epoka lodowcowa IV”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na wycieczkę do Warszawy.  Zobaczyliśmy tam  Stadion Narodowy, który zrobił duże wrażenie na dzieciach, które nie mogły sobie odmówić strzelenia bramki na murawie boiska. Kolejnym punktem zwiedzania było Warszawskie ZOO. Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z tak różnorodnymi zwierzętami.

23 sierpnia odbyły się kolejne zajęcia w bibliotece. Tym razem dzieci bawiły się w piratów, a ich zadaniem było wykonywanie poleceń oraz rozwiązanie  tajemniczych zagadek i odnalezienie skarbu. Nie zabrakło również czytania bajek o Piratach z Nibylandii. Na zakończenie zajęć  przepiękna słoneczna pogoda umożliwiła najmłodszym w niecodziennej  plenerowej scenerii- udział w grach i zabawach ruchowych.

Naszym ostatnim zaplanowanym wyjazdem wakacyjnym był wyjazd do Kurozwęk, gdzie dzieci mogły zwiedzić piękny pałac oraz zobaczyć z bliska safari bizonów. Największą atrakcją dla uczestników okazał się marsz w labiryncie kukurydzy. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko w parku przypałacowym.

Dnia 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Borkowicach odbyła się zabawa na zakończenie wakacji prowadzona przez animatorów  z Hihohotama.  Przy ich pomocy dzieci brały aktywny udział w rożnych zabawach. Ponadto przeprowadziliśmy szereg gier, zabaw i konkursów edukacyjnych, którym zawsze towarzyszył uśmiech. Przeprowadzone spotkania potwierdziły, że wakacje nie muszą być nudne, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja pogłębieniu relacji między młodymi osobami, które otwierają się na świat i innych.

Dzieci a także młodzież codziennie korzystała z bezpłatnego dostępu do internetu, spędzała deszczowe dni grając w gry internetowe i planszowe. Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze.

Wakacje dobiegły końca

Utworzono dnia 26.09.2016, 12:56

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 8

W tym miesiącu: 32

W poprzednim miesiącu: 45

Wszystkich: 1257