Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie 2017 z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borkowicach zakończone!!!

Utworzono dnia 08.03.2017
Czcionka:

Ferie 2017 z  Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borkowicach zakończone!!!

Od 13-ego lutego dzieci i młodzież mogła skorzystać z wielu ciekawych atrakcji przygotowanych przez GOK i GBP. Na początek ferii  zorganizowaliśmy  wyjazd
do Multikina w Radomiu na film „SING”, który wywołał mnóstwo radości i uśmiechu.
W kolejny dzień pojechaliśmy  na warsztaty do muzeum Oskara Kolberga w Przysusze, gdzie  robiliśmy zabawki z filcu i papieru. Były to zajęcia techniczne, dzięki którym dzieci uczyły się posługiwać nitką i igłą. Popołudniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkowicach odbył się konkurs głośnego czytania, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wyróżnione osoby to:

kat I – Lena Klusek i Tobiasz Wójcik,
kat II – Celina Kaźmierczyk,

kat III -  Jakub Sadowski.

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na lodowisko w Skarżysku – Kamiennej. Piątkowy pochmurny dzień dzieci spędziły na sali gimnastycznej w ZSO w Borkowicach, gdzie zorganizowana została „Strefa Zabaw – dmuchańce”.

W poniedziałek 20 lutego dzieci i młodzież spędziła czas  na kręgielni w Przysusze. Kolejny dzień to wyjazd do Multikina w Radomiu. Dzieci miały dwa filmy do wyboru: „Balerina” oraz „Lego - Batman” . Ze względu na duże zainteresowanie lodowiskiem 22 lutego zorganizowany został wyjazd do Warszawy tam skorzystaliśmy z największej zimowej atrakcji stolicy - Zimowego Narodowego, byliśmy też na seansie filmowym w KINIE 6D. 

Jak co roku w okresie ferii odbyło się już X Gminne Dyktando o Tytuł „Mistrza Ortografii”. Do tegorocznego dyktanda przystąpiło 30 uczestników. Nagrodą za udział był długopis z pamiątkowym nadrukiem i dyplom, a dla mistrzów ortografii nagrodą było  pióro wieczne i długopis.
Mistrzami Ortografii zostali:
kat I – Maja Łobodzińska
kat II – Marcin Włodarczyk
kat III – Julia Zielińska
kat IV dorośli – Maria Skuza

       W sobotnie popołudnie  na zakończenie ferii dzieciaki miały możliwość uczestnictwa we wspaniałej imprezie rozrywkowej – Karnawałowym Balu Przebierańców, podczas którego odbyło się podsumowanie ferii i rozstrzygnięcie konkursów: Głośnego Czytania, Dyktanda oraz Konkursu na Kartkę Walentynkową, który wygrał Dawid Prasowski.  Tego dnia GOK na kilka godzin zamienił się w „Krainę baśni i fantazji”. Prowadzący imprezę animatorzy ze studia artystycznego „Hihohotam” przygotowali wiele atrakcji i zabaw, dzięki czemu nie było czasu na nudę.
Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz opiekunom dziękujemy za wspólnie spędzony czas .

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 8

W tym miesiącu: 32

W poprzednim miesiącu: 45

Wszystkich: 1257